Catz & Dogz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Catz & Dogz

Catz & Dogz
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pia - mješanka srednjeg rasta

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
retrieverica
Administrator
Administrator
retrieverica


Broj postova : 140
Join date : 03.02.2008
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Pia - mješanka srednjeg rasta Empty
PostajNaslov: Pia - mješanka srednjeg rasta   Pia - mješanka srednjeg rasta Emptyuto vel 12, 2008 12:09 pm

da ne prepisujem, samo ću quote-ati hellu s foruma noine arke

hella je napisao/la:
Mislim da je vrijeme da se predstavi i ova ljepotica..

Pia - mješanka srednjeg rasta Pia004

Pia je predivna mješanka srednje veličine.. Ima svakakvih pasmina u njoj.. Građom i bojom labrador; uši i dio naravi, hm, ovčar; diže nogicu ko pointer; voli kopati za krticama.. Svega joj je godina i pol..

Pia - mješanka srednjeg rasta Pia010

Pia - mješanka srednjeg rasta Piamalo2

Još kao štene Pia je udomljena kod ljudi koji su se nakon 6mj morali seliti, bez nje.. Vratili su je i ona je usprkos toj traumi ostala predivan pas. Vesela, zaigrana, mazna i nježna, privržena.

Da malo progovrim o njoj iz osobnog iskustva. Pia je bila kod mene 24h..
Pia - mješanka srednjeg rasta Piamalo3 Pia - mješanka srednjeg rasta Piamalo
U tom vremenu nikakav nered po stanu nije napravila, nuždu isključivo vani. Dokazano je neagresivna (kasnije malo detaljnije o tome) što zaključujem što je u to vrijeme kod mene prošla kroz dosta šokova bez i jednog krivog pogleda. Npr kupanje je podnjela herojski, stavljala sam joj ruku pred usta da vidim reakciju, ni pomakla se nije a bila je vrlo uplašena. Također, dok joj je trebalo mazati njušku opirala se ali niti jednu sekundu ni zarežala niti reagirala na bilo koji agresivni način. Spavala je u krevetiću koji je za nju složen, samo je preko dana pokazivala interes za penjanje na kauč ali se istom brzinom i micala po naredbi.. Sa svim drugim psima je odlična, muški ili ženski, a djeca su joj posebna strast. Nije ni čudo kad je odrastala uz dvije male curice.. Na lajni malo vuče ali shvaća što se od nje traži. Nevjerojatno je pametna.. U jedno popodne, ma svega sat vremena, postavljeni su temelji za naredbu 'sjedni' i 'daj šapu'.

Sad malo o drugoj strani medalje. Pia je pas koji je prošao kroz puno toga. Ni ja ne znam, ni itko drugi što je proživjela i koliko je to duboko u njoj ukorjenjeno. Mi to vidimo samo po posljedicama.
Pia - mješanka srednjeg rasta Manje2
Ovaj divan pas ima dvije mane. Prva je to da se nevjerojatno boji auta. Vožnja u autu joj je aspolutni teror. Nije ni čudo kad poznaje auto samo iz skipera u kojoj su je uvijek vozili bivši gazde. Kroz hrenovkice i puno strpljenja uspjela sam doći do toga da su joj prednje cape meni na nogama dok sjedim na stražnjem sicu sa širom otvorenim vratima, tako da uopće ne sumnjam da se taj njen problem može iskorjeniti. Samo je potrebno s njom raditi i biti strpljiv. Ona je zaista nevjerojatno pametan pas.
Pia - mješanka srednjeg rasta Manje-1
Druga mana je malo ozbiljnija. Pia se užasno boji muškaraca. Moja pretpostavka je da ju je netko muški pošteno mlatio dok je bila beba.. E sad, koliko je to u njoj zaista realan opći strah a koliko postoji samo u određenim prilikama ne znam. Da pojasnim. Kada u azil, u kojem je srećica, dođe muškarac i ona je puštena na dvorištu nema nikakvog problema. Apsolutno nikakvog i dajem ruku u vatru da neće napasti. Ali ako joj čovjek prilazi dok je privezana na lajni u namjeri da je dira, ne običan prolaznik, njih ne ferma, (to se desilo dok je bila kod mene vani u šetnji) režat će, ako joj se muški pojavi ispred kaveza režat će i ako joj je muški u stanu u koji je netom došla režat će. Naglašavam, u nijednom trenu neće napasti i ovo se sve dešavalo netom nakon dolaska u novi stan, kupanja i sl.. Osobno mislim da to nije preveliki problem, tj da je rješiv jer ona nije nikako agresivan pas. Samo se boji ako je na području gdje ne može pobjeći.
Pia - mješanka srednjeg rasta Pia018
Pia je sterilizirana, cjepljena i čipirana i željno isčekuje gazde koji će ju poželjeti. Koliko tom psu fali istinske ljubavi vidljivo je pri jednom susretu s njom. Kod mene je bila samo 1 dan i svjejedno se nevjerojatno vezala. Nezahtjevna je i može usrećiti bilo koga kome nije teško uložiti minimum truda u svog psa, i spasiti ovakvu divotu od tužne sudbine hladnih zima i još hladnijih ljudi. A upravo se kroz bavljenje s psom najača veza ostvaruje. Ona život u azilu nije zaslužila, jer su njene mane prouzročene od čovjeka. Krajnje je vrijeme da i ona vidi da nisu svi ljudi isti..

Pia - mješanka srednjeg rasta Pia017

091/ 6655 125
[Vrh] Go down
https://catzdogz.forumcroatian.com
Ema
Moderator
Moderator
Ema


Broj postova : 105
Join date : 04.02.2008

Pia - mješanka srednjeg rasta Empty
PostajNaslov: Re: Pia - mješanka srednjeg rasta   Pia - mješanka srednjeg rasta Emptypet vel 15, 2008 9:16 am

Razz Slatki peso Razz
[Vrh] Go down
 
Pia - mješanka srednjeg rasta
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Catz & Dogz :: Azili i druge dobrotvorne ustanove :: Noina arka-
Forum(o)Bir: